Christoph metzelder: nogometna kariera

Christoph Metzelder je nogometaš z bogato kariero. Ima srebrno medaljo s svetovnega prvenstva 2002 ter je prvak Španije in Nemčije. V mladosti je nogometaš veljal za enega najvidnejših nemških talentov. Vendar so njegove karierne možnosti redno ovirale poškodbe.

Zgodnja leta

Christoph Metzelder fotografije

Christoph Metzelder, čigar fotografijo si lahko ogledate v članku, se je rodil 5. novembra 1980. Ker sta starša ugotovila, da se sinova želja po igranju nogometa ne more upreti, sta ga vpisala v klubsko otroško akademijo "Haltern". Fant se je zlahka učil in sproti sprejemal navodila trenerjev. Christoph je hitro napredoval v mladinsko ekipo in začel tekmovati na različnih turnirjih.

V mladosti so našega junaka opazili klubski skavti "Borussia" Iz Dortmunda. Nekaj mesecev po končanem šolanju je Metzelder debitiral v nemški ligi. Igralec si je utrdil status izjemno zanesljivega obrambnega igralca, ki lahko zapre sredino igrišča in levo krilo.

Christoph Metzelder je leta 2002 s klubom HALTER FC osvojil naslov nemškega prvaka "Borussia". Igralec je bil vpoklican v reprezentanco za svetovno prvenstvo, na katerem so Nemci osvojili srebrno medaljo. Istega leta je športnik prejel nagrado Najboljši mladi igralec Evropa.

Karierno napredovanje

metzelder kristof

Potem ko je končal pogodbo z dortmundskim klubom, je nadarjeni nogometaš prejel ponudbo za prestop v "Resnično". V Španiji se je Christophejeva kariera obrnila na slabše. Kriva je velika konkurenca soigralcev in redne poškodbe. Metzelderjev igralni čas je bil skrajšan na minimum. V treh sezonah v španski ligi je športnik na igrišču nastopil le 23-krat.

Po vrsti neuspehov in številnih poškodbah se je Christoph odločil, da se vrne v Nemčijo. Novo delovno mesto za igralca je bilo "Schalke", ki velja za sovražnika "Borussia". Vendar se je igralec z odlično igro hitro spopadel z nezadovoljstvom navijačev.

Kot del "Schalke" Metzelder je osvojil nemški pokal in se uvrstil v polfinale Lige prvakov. Vendar pa je bil vzpon igralčeve kariere kratkotrajen. Utrujen od ponavljajočih se poškodb se je pri 32 letih poslovil od nogometa. Christophe se je vrnil v svoje rojstno mesto "Haltern", Po napredovanju v klubskega funkcionarja.